ПОСЕТА САЈМУ СПОРТА

Трећег новембарског викенда је одржан Осми међународни сајам спорта у хали 1 Београдског сајма. Сајам спорта, који традиционално организују Министарство омладине и спорта и Спортски савез Србије, отворио је министар омладине и спорта Вања Удовичић, у друштву председника Спортског савеза Србије Давора Штефанека. Сајам спорта је корисна манифестација где заинтересовани могу да се упознају са различитим спортским вештинама које презентују спортисти Србије лично. Заслужни спортисти нижих и виших одељења наше школе, њих 45, су у пратњи својих наставника физичког васпитања, Имелде Пјевалице и Бранислава Теофиловића посетили сајам у петак, 22. новембра. За све наше ученике је био посебан доживљај срести бившег кизуровца, златног олимпијца Давора Штефанека, који их је посаветовао да се никада не предају и не одустају од својих циљева. Указао им је да је веома битно бавити се спортском активношћу и да је важно учествовати, а не победити. Сличне савете су ученици добили и на штанду Веслачког савеза Србије, где су се наши ђаци могли опробати у "веслању на сувом", тачније на ергометрима, при чему им је најстручнију могућу помоћ тог првог дана Сајма пружао такође бивши кизуровац, репрезентативац Мартин Мачковић. Довољно је поменути да је Мачковић, уз Милоша Васића, изборио норму за српски двојац без кормилара за Олимпијске игре у Токију 2020. Посетом мноштва штандова сајма наши су се ученици вратили кући задовољни и пуни утисака.

SPORTKIÁLLÍTÁS

November harmadik hétvégéje immár hagyományosan a Belgrádban megrendezésre kerülő Sportkiállítás időpontja. Az idei, Nyolcadik Nemzetközi Sportkiállítást az ifjúsági és sportminiszter, Vanja Udovičić, valamint a Szerbiai Sportszövetség elnöke, Davor Štefanek nyitotta meg. A sportkiállítás célja az, hogy az érdeklődők közelebbről megismerkedjenek egyes sportágakkal, amelyeket maguk a kiemelkedő sportolók mutatnak be. Iskolánk 45 sportoló tanulója jutalomkirándulás gyanánt látogatt el november 22-én a kiállítsra Imelda Pjevalica és Branislav Teofilović tornatanárok kíséretében. A tanulók számára mindenképp meghatározó élmény volt, hogy találkozhattak az egykori kizuros, olimpiai aranyérmes birkózóval, Davor Štefanekkel, aki jótanácsokkal látta el őket arra vonatkozóan, hogy legyenek kitartóak, és ne álljanak el kitűzött céljaiktól. Rámutatott a sportolás fontosságára, és arra, hogy nem a győzelem a fontos, hanem a részvétel. Hasonló jótanácsokat hallhattak tanulóink a Szerb Evezősszövetség kiállítóhelyén, ahol a diákok még evezhettek is a szárazon, azaz, kipróbálhatták az ergométer nevű szerkezetet. Szakmai tanácsokkal egy másik egykori kizuros, a 2012. évi Tokiói Olimpiai Játékokra kvótát szerző válogatott evezős, Mačković Martin látta el őket. Egyébb kiállítóhelyek kipróbálása után tanulóink új élményekkel gazdagodva tértek vissza Szabadkára.

20191128_125928.jpg sajam sporta 2019 (3) - martin mackovic - foto vss.jpg20191122_115054.jpg Screenshot_20191128-124626.jpg

20191122_114022.jpg 20191128_123654.jpg Screenshot_20191128-125352.jpg