Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Време је за школу Iskolába kell menni Време је за школу Iskolába kell menni

ТРИ ОПШТИНСКА ТАКМИЧЕЊА

Овог викенда су одржана чак три општинска такмичења. У суботу, 9. марта је ОШ „Соња Маринковић“ била домаћин Општинског такмичења из историје, где су наше најмлађе такмичарке, Петра Савић и Јана Кресић, обе из 5.б одељења освојиле треће место. Њих је припремао наставник историје Јаков Рукавина. Истог дана је одржано Општинско такмичење из биологије у ОШ „Ђуро Салај“. Од свих наших ученика су најбољи пласман заузели Никол Чури из 8.д (10. место) и Микош Пап из 7.д одељења (12. место), обоје ученици наставнице Роже Николић. У недељу, 10. марта је у ОШ „Иван Милутиновић“ било Општинско такмичење из географије. У категорији седмих разреда је ученик Теодоре Петер, Микош Пап (7.д) заузео друго место, а Јелена Којић (7.а) је била трећа. У категорији осмих разреда је Милана Николетић (8.б) заузела друго место, исто као и Стефан Мишановић (8.a), а Драшко Бурзан (8.ц) је био трећи. Јелену и осмаке је припремала наставница Драгана М. Планић. Свим нашим ученицима који су учествовали на овим такмичењима честитамо, а онима који су се пласирали на окружна такмичења желимо пунo среће!

HÁROM KÖZSÉGI VERSENY

Ezen a hétvégén három községi verseny is lezajlott városunkban. Szombaton, március 9-én a községi történelemverseny házigazdája a Sonja Marinković Általános Iskola volt, ahol legfiatalabb versenyzőink, az 5.b osztályos Petra Savić és Jana Kresić is harmadik helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Jakov Rukavina. Ugyanaznap a Đuro Salaj Általános Iskolában a kis biológusok mérték össze tudásukat. Iskolánk tanulói közül a nyolcadikosok mezőnyében Csúri Nikol (10. hely), a hetedikeseknél pedig Papp Mikós (12. hely) érte el a legtöbb pontot. Mindkettőjüket Nikolić Rózsa tanárnő készítette fel a versenyre. Vasárnap, március 10-én Ivan Milutinović Általános Iskolában a községi földrajverseny zajlott. А hetedikesek mezőnyében Péter Teodóra tanárnő tanítványa, Papp Mikós (7.d) második helyezést ért el, Jelena Kojić (7.a) pedig harmadik lett. A nyolcadikosok közül Milana Nikoletić (8.b) és Stefan Mišanović (8.a) egyaránt másodikok lettek, Draško Burzan (8.c) pedig harmadik helyen végzett. Jelena és a nyolcadikosok is Dragana M. Planić tanárnő tanítványai. Mindhárom versenyen induló minden versenyzőnknek gratulálunk, a továbbjutottaknak pedig sok sikert kívánunk a további versenyek folyamán!

Copyright © 2020 OŠ "Kizur Ištvan" Subotica Rights Reserved.