НАШТИМОВАНО НА МАЂАРСКИ

Ђаци наше школе, Моника Бујак (6.д) и Викторија Хорват (5.д), које је припремила наставница Викторија Димитријевић, су нас претстављале у финалу такмичења, које је ове године по други путорганизовао Војвођански центар за методику за ученике виших разреда основих школа, а које је било одржано 24. маја у Гимназији за талентоване ученике “Деже Костолањи” у Суботици. Ученице су имале задатак, да на лицу места преведу текст песме са енглеског језика на мађарски језик, сачувавши оригиналну поруку песме. Жири је своју коначну одлуку донео на основу ових превода и раније пристиглих радова.Наше финалисткиње су освојиле друго место а и посебну награду публике: скромну новчану награду, шољу са логом такмичења и похвалницу. И њима и њиховој наставници честитамо!

MAGYARRA HANGOLVA

Iskolánk tanulói, a 6.d osztályos Buják Mónika és az 5.d osztályos Horváth Viktória, Dimitrijević Viktória angoltanárnő tanítványai, az idén második alkalommal megrendezésre kerülő, a Vajdasági Módszertani Központ dalszöveg-fordító versenyének továbbjutói, a szabadkai Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnáziumban május 24-én megtartott döntőjéről második helyezéssel tértek vissza! A versenyzők feladata az angol nyelven íródott dalszöveg magyar nyelvre fordítása volt, az idegennyelvű dal üzenetének megtartásával. A versenybizottság a beküldött, valamint a döntőben elvégzett fordítások pontozása alapján rangsorolta a versenyzőket. Jutalmul szerény pénzjutalomban részesültek, valamint a verseny logójával ellátott bögrét és oklevelet kaptak. Mi is gratulálunk nekik!

IMG_20190524_164258.jpg IMG_20190524_162949.jpg IMG_20190524_164126.jpg IMG_20190524_164203.jpg