ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ПРАВОСЛАВНЕ ВЕРОНАУКЕ

Поводом прослављања великог јубилеја – осамсто година Српске Православне Цркве 19. октобра 2019. године одржано је такмичење на тему – Осам векова од добијања аутокефалности Српске Православне Цркве. У просторијама наше школе је одржано такмичење на којему су учествовали ученици седмих и осмих разреда који похађају православну веронауку из Суботице и околине. Представници седамнаест основних школа су се такмичили. Прво место су освојили ученици О.Ш. „Чаки Лајош“ из Бачке Тополе и тиме задобили пласман у финални део такмичења који ће се одржати током децембра ове године у Новом Саду.

PRAVOSZLÁV HITOKTATÁSRA JÁRÓ TANULÓK VERSENYE

A szerb pravoszláv egyház jelentős ünnepe, fennálásának 800 éves jubileuma kapcsán került megrendezésre 2019. október 19-én iskolánkban A szerb egyház függetlenségének nyolc évszázada címmel az a vereseny, amelyen a szabadkai és Szabadka környéki pravoszláv hitoktatásra járó hetedikes és nyolcadikos tanulók mérték össze tudásukat. A tizenhét iskola közül a topolyai Csáki Lajos Á.I. tanulói bizonyultak a legjobbnak, ők folytathatják majd a decemberben, Újvidéken sorra kerülő megmérettetést.

3.jpg  2.jpg  5.jpg   1.jpg