СВЕТ МОГ ДАЛЕКОГ ДЕТИЊСТВА

Под називом „Свет мог далеког детињства“ је у Сенти овог викенда по четврти пут одржано такмичење рецитатора. Нашу школу су представљала два ученика. У категорији мађарски језик као језик средине ја ученик Алекса Шебек (3.ц) заузео друго место, а ученица 8.ц одељења, Адела Флора добила посебну награду. Пошто је у Аделиној групи она била једини пријављени рецитатор, организатори нису делили пласмане, али су били пуни похвала. Ученицима, и њиховој наставници, Илдико Силађи честитамо на успеху!

MESSZERINGÓ GYEREKKOROM VILÀGA...

A negyedik alkalommal Zentán megtartott Messzeringó gyerekkorom világa... elnevezésű szavalóversenyen október 26-án a magyar mint környezetnyelv kategóriában Aleks Šebek (3.a) második helyezést ért el. Adela Flora a (8.c) különdiplomát kapott, mivel ő volt az egyetlen nyolcadikos versenyző. Mivel nem volt vetélytársa, nem ragsorolták, ám nagyon megdicsérték, hiszen gyönyörűen szavalt. Mindkettőjüknek, és felkészítő tanítójuknak, Szilágyi Ildikónak is gratulálunk.

received_2553007224788283.jpeg