ОШ „Кизур Иштван“ била домаћин Фестивала науке

У петак, 15. новембра је по други пут у ОШ „Кизур Иштван“ одржан Фестивал науке, који је и овога пута окупио велики број ђака, који су будућим првацима представили занимљиву страну науке. У фискултурној сали окупили су се бројни ученици и наставници који су презентовали оно што се учи у школи везано за друштвене и приородне науке.Представљени су готово сви предмете, али и секције које се одржавају у оквиру школе. Тако су деца имала прилике да виде како функционише вулкан, што се учи из географије, да уђу у свет роботике, да виде процес топљења чоколаде уз неизоставну дегустацију, да се опробају на полигону, а нису изостале ни бројне занимљиве игре . Школа на овај начин жели да представи себе, али и да укаже да све оно што се учи има занимљиву страну, да учење није само оно што се пише у уџбеницима, већ све оно што се ко нас дешава. Сваки предмет који се учи у школи чини живот лепшим и вреди га изучавати!

Tudományfesztivál a Kizurban

Immáron második alkalommal tartották meg a Kizur István Általános Iskolában a Tudományfesztivál elnevezésű rendezvényt, amlyet az idén is számos tanuló, szülő, és leendő elsős látogatott meg. Az iskola tornatermében a felső tagozatos tanulók és szaktanáraik a társadalmi és természettudományi tantárgyakat mutatták be. Az érdeklődők szinte minden tantárggyal, minden, iskolánkban tartott szakkör munkájával   megismerkedhettek. Látták, hogyan működik egy vulkán, mit rejt a robotika világa, hogyan ontja magából a csokit csokoládé-szökőkút. Ügyességüket a közlekedési poligonon is kipróbálhatták, de más érdekes játékokban is részt vehettek. A rendezvény célja az, hogy bemutassa, minden tananyagnak van egy érdekes oldala is, nem csak arra kell szorítkoznunk ami a tankönyvekben van, hanem arra, ami az életben körülvesz bennünket.

20191115_161345_resized.jpg 20191115_161428_resized.jpg 20191115_162914_resized.jpg 20191115_161409_resized.jpg 20191115_161532_resized.jpg