„Pretražuj“

Baš kao i prošle godine, talentovani učenici nižih odeljenja su se prijavili na Državno dopisno takmičenje iz engleskog jezika u Mađarskoj. Njihov mentor, nastavnica engleskog jezika, Viktorija Dimitrijević radi sa učenicima trećeg i četvrtog razreda: Melani Bujak, Lara Hajagoš, Kiti Barna, Bertalan Molnar, Ivana Subić, Patrik Senji, Akoš Juhas, Daniel Oravec, Kiti Kovač, Reka Sentpeteri, Daniel Horvat i Leonora Feher.
Takmičenje se odvija u 4 kruga, od oktobra do aprila 2019. Svaki krug se sastoji od zadataka i testa na datu temu i od projekta/plakata koji učenici trebaju da izrade. Prvi rok su već ispoštovali i nestrpljivo čekaju sledeći krug! Za prva tri plasirana mesta, u svakom uzrastu, kao priznanje, organizatori šalju prigodan poklon kao i diplomu.

Böngész

Iskolánk tehetséges és szorgalmas, angolul tanuló alsós kisdiákjai az idén is beneveztek a magyarországi Böngész elnevezésű Országos levelezőversenyre.  Angoltanárnőjük, Dimitrijević Viktória tanárnő vezetése alatt a harmadikos kisdiákok, Buják Melani, Hajagos Lara, Barna Kitti, Molnár Bertalan, Subić Ivana, Szőnyi Patrik, Juhász Ákos, Oravec Dániel, Kovács Kitti, Szentpéteri Réka, Horváth Dániel és Fehér Leonóra öt csoportban készítik munkáikat.

A verseny négyfordulós, októbertől jövő év áprilisáig tart. Minden egyes fordulóban a tanulóknak tesztet kell kitölteniük és plakátok kell készíteniük. Az első fordulón már túl vannak a nebulók, türelmetlenül várják a következőt, mivel az első három helyezett – a megszerzett tudáson kívül – értékes jutalomban is részesül.

DSC 0253 DSC 0256

DSC 0271  DSC 0273  DSC 0277