У посети школској библиотеци

Као што скоро све сегменте наших живота, ковид 19 је пореметио и вишегодишњу традицију у нашој школи, да се прваци, негде током јануара, након што су упознали сва слова, посете школску библиотеку. Ове године се то – силом прилика мало одужило, али није у потпуности изостало. Тако су наши другаци, ученици 2.а, 2.б, 2.ц и 2.д одељења и њихове учитељице, Снежана Јевтић, Јасмина Мандић, Мирјана Перчић и Ангела Арнолд Пеце у септембру били гости школске библиотеке, где су се упознали правилима понашања, начином функционисања овог важног кутка наше установе. Ђаци су са великим интересовањем пратили предавања, а затим одабрали своје прве изнамљене књиге.

Látogatás az iskolakönyvtárban

Mint ahogy az életünk szinte minden területére érvényes, a koronavírus azt az iskolánkban ápolt többéves hagyományt is megszakította, miszerint az elsősök január hónap folyamán, miután már minden betűvel megismerkedtek – ellátogatnak az iskolakönyvtárba. Az idén ez a látogatás bizony kissé eltolódott, ám nem maradt el. Szeptember elején a másodikos tanulók, a 2.a, 2.b, 2.c és 2.d osztályok tanulói, tanítóik: Snežana Jevtić, Jasmina Mandić, Mirjana Perčić és Arnold Pece Angéla kíséretében vendégeskedtek az iskolakönyvtárban, ahol megismerkedtek az ott érvényes viselkedési szabályokkal és a könyvkölcsönzés mikéntjével. A tanulók figyelmesen végighallgatták az ismertetőt, majd ki is kölcsönözték első olvasnivalójukat.

IMG 20210929 102559    ...још слике