ОПШТИНСКОГ И ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ФИЗИКЕ-KÖZSÉGI ÉS KÖRZETI FIZIKAVERSENY

РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ И ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ
ФИЗИКЕ
На Општинском такмичењу из физике, које је одржано 24. фебруара у школи „Јован Микић“ у Суботици, су наши шестаци постигли запажени успех. Данило Живко (6.а), Ања Бабић (6.ц) и Миња Николетић (6.ц) су освојили друго место, а Озрен Шешлија (6.б) и Алекса Кресић (6.б) су били трећи. Михајло Живанић (6.а) је за свој успех добио похвалницу. Сви су се ученици пласирали на Окружно такмиченје, које је одржано 10. марта у ОШ „Јован Микић“, а наши су ученици поново остварили сјајне резултате:
Данило Живко је овај пут био први, Ања Бабић и Михајло Жванић други, Озрен
Шешлија и Алекса Кресић трећи, а Миња Николетић је добила похвалницу. Свим нашим младим физичарима и њиховој наставници физике, Гордани Матош искрено честитамо!
A KÖZSÉGI ÉS KÖRZETI FIZIKAVERSENY EREDMÉNYEI
Iskolánk tanulói figyelemreméltó eredményeket értek el a községi fizikaversenyen, amelyet február 24-én tartottak a szabadkai Jovan Mikić Általános Iskolában. A hatodikosok mezőnyében Danilo Živko (6.a), Anja Babić (6.c) és Minja Nikoletić (6.c) második helyezést ért el, Ozren
Šešlija (6.b) és Aleksa Kresić (6.b) harmadik helyen végzett, Mihajlo Živanić (6.a) pedig dicséretben részesült. Minden tanulónk folytatta a megmérettetést a körzeti fizikaversenyen, melyet március 10-én tartottak meg. Ez alkalommal Danilo Živko első, Anja Babić és Mihajlo Živanić második, Ozren Šešlija és Aleksa Kresić pedig harmadik lett. Minja Nikoletić dicsérő oklevelet kapott. A tanulóknak és felkészítő tanárnőjüknek, Gordana Matošnak is gratulálunk!