DOBRO NAM DOŠLI, DRAGI PRVACI!
Prvog dana septembra 94 učenika prvi put je selo u „Kizurove“ školske klupe. Prvake i njihove roditelje pozdravili su direktor škole, Dejan Anđelović, i učitelji koji će im predavati u naredne četiri godine. Srdačnu dobrodošlicu poželeli su im i drugari iz, sada već, drugog razreda, koji su za tu priliku pevali, plesali, recitovali... Ove godine u prvi razred je upisano 77 učenika na srpskom i 17 na mađarskom nastavnom jeziku, te je formirano četiri odeljenja koje će predvoditi učitelji Josip Parag (1.a), Tatjana Parag (1.b), Dejan Perčić (1.c), i Izabela Pap (1.d). Na prvom času, koji je trajao 25 minuta, đake su na stolu u učionicama dočekali poklon-paketi Gradske uprave i gradonačelnika, odnosno Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine. Posle prvog časa, kao i svake godine do sada, đaci su zasadili drvo generacije u školskom drvorištu. U večernjim satima je organizovan roditeljski sastanak, a roditeljima su se predstavili Jasmina Perčić i Viktorija Dimitrijević, profesorice engleskog jezika, učitelji Ildiko Silađi koja će prvacima predavati mađarski kao jezik društvene sredine, Mira Malko, Aleksandra Stanković i Timea Koša, učitelji u produženom boravku, te veroučitelji Zorica Svirčev, Nenad Plavšić i Bernadeta Garajski Osvald.

KÖSZÖNTÜNK BENNETEKET KEDVES ELSŐSÖK !                                               Szeptember elsején pontosan 94 nebuló ült be először a Kizur István Általános Iskola padjaiba. Az elsősöket és szüleiket Dejan Anđelović igazgató köszöntötte, valamint azok a tanítók, akikkel az elkövetkező négy évet együtt fogják tölteni. A most már másodikba járó diákok dallal, tánccal, szavalattal kedveskedtek nekik. Az idén szerb tannyelven 77, magyar tannyelven pedig 17 kisdiák íratkozott be, így négy tagozat indult, Josip Parag tanító bácsi az 1.a, Tatjana Parag tanítónő az 1.b, Dejan Perčić tanító bácsi az 1.c, Papp Izabella tanítónő pedig az 1.d tagozatot vezeti. A 25 percig tartó első iskolaórán a kisdiákokat a padjukon a városvezetés és a Magyar Nemzeti Tanács ajándékcsomagjai várták. Az óra befejeztével – a hagyományokhoz híven – az iskolaudvarban minden osztály elültette saját facsemetéjét. A délután folyamán tartott szülői értekezleteken a szülők megismerkedtek azokkal a tanítókkal is, akik ebben az iskolaévben gyermekeikkel foglalkoznak majd (Jasmina Perčić és Viktorija Dimitrijević angol, Szilágyi Ildikó magyar mint környezetnyelv, Mira Malko, Aleksandra Stanković és Kósa Tímea napközis tanítók, Zorica Svirčev, Nenad Plavšić és Garajszki Osvald Bernadetta hitoktatók).

20180903 110924 resized 20180903 111259 resized 20180903 112329 resized