ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛА ИЗ УМЕТНОСТИ

У ОШ „Мајшански пут“ је у суботу, 10. маја по XVIII пут одржано Такмичење ученика основних школа из уметности. Ученици су се надметали у више категорија: писали су саставе, писали су песме, сликали су, рецитовали, казивали прозу, рецитовали на мађарском језику као нематерњем. Нашу школу је ове године представљало девет ученика. У категорији рецитатора на мађарском језику као нематерњем је један од најмлађих учесника, Алекс Шебек (2.а) освојио прво место, исто као и Флора Адела (7.ц). Јован Кнежевић (1.ц) и Нора Бунфорд (4.а) су награђени дипломом. Ове ученике је припремала наставница Илдико Силађи. Од ученика виших одељења, које је припремила наставница Нели Сечењи,  најуспешнија је била Ноеми Нанаши (8.д), која је у категорији казивања прозе заузела треће место. Рита Ђурчик (6.д) и Викторија Футо (8.д) су добиле похвалнице за своје саставе, а Валентина Фаркаш (6.д) и Богларка Бабић (6.д) за своје рецитовање. Свима честитамо на успесима!

AZ ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOK MŰVÉSZETI VETÉLKEDŐJE

A Majsai Úti Általános Iskolában szombaton, május 10-én XVIII. alkalommal került sor az Általános Iskolások Művészeti Vetélkedőjére. A tanulók több kategóriában versenyeztek: fogalmazásírás, versírás, képzőművészet, versmondás, prózamondás, szép beszéd, versmondás a környezetnyelvesek részére…Iskolánkat ezúttal kilenc tanuló képviselte. Szilágyi Ildikó tanítónő  tanítványai különösen sikeresek voltak: a környezetnyelvesek kategóriájában  Aleks Šebek (2.a ) és Flora Adela (7.c) is első helyezést ért el, Jovan Knežević (1.c) és Nora Bunford (4.a) pedig dicsérő oklevelet kapott. A felsősök közül, akiket Szécsényi Nelli tanárnő készített fel, Nánási Noémi (8.d) prózamondásával harmadik helyen végzett, Gyurcsik Rita (6.d) és Futó Viktória (8.d) a fogalmazásáért, valamint Farkas Valentina (6.d) és Bábity Boglárka (6.d) vermondásáért kapott dicsérő oklevelet. Mindenkinek gratulálunk az eredményekhez!

IMG_20190511_102741.jpg  Screenshot_20190513-204459_2.png