PUTOVANJE ZAPADNOM VOJVODINOM

Zahvaljujući podršci Državnog sekretarijata za nacionalnu politiku mađarske vlade i  Fondacije Gabor Betlen  Nacionalni savet mađarske nacionalne manjine je ove godine organizovao besplatnu jednodnevnu ekskurziju za učenike trećih i četvrtih razreda, koji pohađaju nastavu na mađarskom nastavnom jeziku. Cilj ekskurzije je što bolje upoznavanje rodnog kraja,  njegovih prirodnih lepota i kulturnih dobara. Tako su i učenici 3.d odeljenja O.Š. „Kizur Ištvan“ u  pratnji svoje učiteljice, Angele Arnold Pece 4. oktobra otputovali u Sombor, zatim posetili Doroslovo i Bač.

KIRÁNDULÁS ÚJVIDÉKRE

A Magyar Nemzeti Tanács, a Magyar Kormány Miniszterelnökségének Nemzetpolitikai Államtitkársága és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatását élvezve, az idén az általános iskolák harmadik és negyedik osztályos magyar  kisiskolásai számára szervezett egynapos ingyenes barangolást szülőföldjükön. A kirándulás célja a diákok szülőföldjének és kulturális örökségének megismerése és megszerettetése. A program keretében iskolánk 3.d és 4.d tagozatos, magyar tannyelven tanuló diákjai tanítónőik, Papp Izabella és Ignácz Hajnalka kíséretében szeptember 30-án Újvidékre látogattak, ahol a Péterváradi vár és Újvidék központja után a múzeum állandó  kiállítását is megtekintették.