ПОНОСИМО СЕ МИОНОМ

Миона Петра Кнежевић, ученица 8.б разреда бави се мачевањем од своје седме године. Као чланица Мачевалачког клуба “Спартак” освајала је многе турнире. У сезони 2015/2016. године се истакла својим сјајним резултатима и доспела у репрезентацију Србије у категорији кадета. Учествовала је на Европском првенству, које је одржано у Новом Саду. У истој сезони је освојила титулу првака Србије у конкуренцији кадети, пионири А и пионири Б. У сезони 2016/2017. године задржала је титулу Првака државе међу пионирима А и пионирима Б. У овом такмичарском периоду почела се такмичити на сениорским турнирима, где се брзо снашла, јер у сезони 2017/2018. године осваја треће место на Сениорском Првенству Србије. 2017. и 2018. године проглашена је за Спортисту града Суботице у категорији пионира. Учествовала је на неколико турнира у Мађарској, на којима се лепо показала. 2018. године на Европском купу који је одржан у Београду освојила је 3. место. Миони искрено честитамо!

BÜSZKÉK VAGYUNK MIONÁRA

Miona Petra Knežević 8.b osztályos tanuló már hét eves kora óta párbajtőrözik. A Spartak Kardvívó Egyesület tagjaként számos megmérettetésen győzedelmeskedett. Kimagasló eredményeinek köszönhetően már a 2015/2016-os évadban a szerb válogatott sorait erősítette a kadétok korosztályában. Ekkor lépett pástra az Újvidéken rendezett Európabajnokságon, és több kategóriában is megnyerte az országos bajnokságot. Bajnoki címét a következő évben is megvédte, majd a 2017/2018-as évadban az országos versenyen a felnőttek korosztályában is harmadik lett. Bár már a felnőttekkel is felveszi a versenyt, mégis saját korcsoportjában választották meg Szabadkán az Év Sportolójának 2017-ben és 2018-ban is. Tavaly több külföldi versenyen is indult, a Belgrádban rendezett Európa Kupán pedig harmadik helyezést ért el. Mionának további sikereket kívánva, őszintén gratulálunk!