УСПЕХ ГИМНАСТИЧАРА И ГИМНАСТИЧАРКИ

Дана 27.02.2019. је у гимназији „Светозар Марковић“ одржано Окружно првенство у гимнастици за ученике I-VIII разреда. Наши гимнастичари су остварили изузетан успех, пошто су у категорији дечака V– VI разреда и у категорији дечака VII –VIII разреда заузели 1. место у екипном такмичењу. Појединачно је у првој категорији 2. место заузео Ромео Јуђак (6.д), а у категорији старијих 2. место Ноел Фараго (8.д), 3. место Аурел Розевелт (7.д).                                                                                                                                                                                                                   28.02.2019. у истој школи је оџано првенство за ученице I-VIII разреда, где су такође остварени одлични резултати, у категорији девојчица I-IV разреда и у категорији девојчица V-VI разреда је 1. место у екипном такмичењу припало нашим ученицама. У првој категорији појединачно је 1. место заузела Мила Милетић (4.а), а у категорији девојчица VII-VIII разреда 2. место је припало Ноеми Вакула (8.д). Ученике и њихову наставницу Имелду Пјевалицу похваљујемо и честитамо свима на изузетном успеху!

SZERTORNÁSZAINK ISMÉT SIKERESEK VOLTAK

Február 27-én a szabadkai Svetozar Marković Gimnáziumban zajlott le az általános iskolás szertornászok körzeti versenye. Szertornászfiúink az az ötödikes-hatodikos és a hetedikes-nyolcadikos fiúk kategóriájában is megnyerték a csapatversenyt, egyéniben pedig az első korosztályba tartozó Jugyák Rómeó (6.d) második helyen végzett, akárcsak az idősebbek korcsoportjában Faragó Noel (8.d), aki ezzel megelőzte a harmadik helyen végző Rozevelt Aurélt (7.d).                                                                                                                          Ugyanez az iskola volt a házigazdája másnap a tanulólányok közötti megmérettetésnek is, melyben az alsós és az ötödikes-hatodikos szertornászlányok csapatversenyén is kizuros siker született, azaz lányaink első helyet szereztek. Ezen felül, a legfiatalabb szertornászok versenyében egyéniben Mila Miletić (4.a) első lett, a legidősebb lányokéban pedig Vakula Noémi (8.d) a második helyen végzett. Minden versenyzőnknek, valamint vezető tanárnőjüknek, Pjevalica Imelda tanárnőnek gratulálunk!