Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Време је за школу Iskolába kell menni Време је за школу Iskolába kell menni

НАШ ГОСТ ЕВА ПАВЕШИЋ

Недавно смо имали прилику да угостимо и да се дружимо са Евом Павешић и у нашој школи, иначе баком наше другарице Хане Павешић из 2.а разреда. Ева Павешиц́ је рођена у Суботици, где живи и ради. Њени цртежи су објављивани у омладинским новинама већ током њеног детињства. Интензивно је почела да слика 2005. године. Учествовала је у неколико креативних кампова у земљи и иностранству. Њен рад је признат и награђен са много награда. Овај пут је била је гост на нашем часу ликовне културе. Желели смо да нам Ева покаже и исприча како то изгледа бавити се уметношћу. Дружење је било изузетно лепо, ученици 2.а су сликали по саветима Еве, и радови су били веома успешни. Научили смо од Еве да треба бити упоран, истрајан и да успех не може изостати.

ISKOLÁNKBA LÁTOGATOTT EVA PAVEŠIĆ

Iskolánk 2.a osztályos tanulói nemrég vendégül látták Eva Pavešić képzőművészt, aki egyébként a tagozat egyik tanulójának, Hana Pavešićnek a nagymamája. Eva Pavešić szabadkai születésű képzőművész, rajzai már egész fiatal korában megjelentek az ifjúsági és gyermeksajtó oldalain. Festészettel 2005. óta foglalkozik, amikortól számos hazai és nemzetközi tabor résztvevője. Munkáját díjak, elismerések kísérik. Ez alkalommal a 2.a osztály képzőművészeti kultúra óráján vendégeskedett, ahol a művészetről, annak szeretetéről mesélt a tanulóknak. A diákok Eva utasításai alapján festettek, aminek köszönhetően igen sikeres alkotások születtek. A gyerekek azt is megtanulhatták tőle, hogy a kitartó munka előbb-utóbb meghozza a gyümölcsét.

IMG-c5f2d09f06c916586db65c9a9324fd4e-V.jpg 20190315_163514.jpg20190315_164037.jpg20190315_163011 (2).jpg 

 

Copyright © 2021 OŠ "Kizur Ištvan" Subotica Rights Reserved.