У оквиру реализације Пројекта- Заштита, очување,вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредности шума код младих- и спровођења Програма едукације за најмлађе припаднике Покрета горана, Покрет горана Србије у сарадњи са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде, Управом за шуме и Покретом горана Суботице, организовао је једнодневну  горанску радионицу на којој су учествовали ученици шестих  разреда са подручја општина и градова Суботица, Н. Кнежевац и Сомбор. Циљ Радионице је упознавање ученика са пошумљавањем,значајем шума, подизањем ветрозаштитних појасева, расадничком производњом, врстама дрвећа које успева на овом подручју. У радионици су учествовали ученици шестих разреда из ОШ Кизур Иштван(20 ученика) у пратњи наставнице Андријане Бабић. Горански расадник био је домаћин ове еколошке радионице, дана 29.9.2021. године. Уз стручно предавање, деца су имала прилике да се упознају у Горанском расаднику са многим аутохтоним врстама биљака која расту на територији Србије.