23.09.2021. године ученици 3.д и 4.д одељења наше школе у пратњи учитеља Шош Иштвана и учитењице Пап Изабеле су кренули до Градског стрелишта и Макове седмице. Пошто су на часовима пројектне наставе две недеље марљиво градили своје змајеве, на  пољани су се уверили у успешност свога рада. Незабораван доживљаљ је био, када су шарени змајеви узлетели у висину. На стрелишту су исто посебно уживали, пошто је њихов „лов“ на старе чауре био веома успешан. Пошто их је време послужило, после свега су појели још и сладолед, па затим аутобусом кренули кући.

1. szeptember23-án a 3.d és 4.d osztály tanulói, tanítóik, Soós István és Papp Izabella kíséretében gyalogtúrán vettek részt. Az iskola elől reggel nyolckor induló kis csapat útja a lőtérig, majd Makkhetesig vezetett. Mivel a projektoktatás órákon két hétig papírsárkányokat készítettek, úgy döntöttek, ki is próbálják azokat. Feledhetetlen élmény volt számukra a sárkányok kipróbálása és röptetése a tisztáson.  A lőtéren különösen jól érezték magukat, hiszen alkalmi szerszámaikkal régi töltényhüvelyek kutatásába kezdtek. Útközben még fagyiztak is, mivel gyönyörű volt az idő, majd hazabuszoztak a városba.

189994597 4537871009565913 5418905016496445692 n     ...још слике