На основу Уредбе о безбедности и заштити деце при коришћењу информационо-комуникационих технологија („Службени гласник РС“, број 61/16) формиран је Национални контакт центар за безбедност деце на интернету, чији едукатори су осмислили презентацију под називом „Безбедност деце на интернету“.

У циљу подизања нивоа свести деце, родитеља и наставника о ризицима коришћења дигиталних технологија, презентацију интерактивног карактера одржаће два едукатора, која ће поделити досадашња знања и искуства стечена у Контакт центру. С обзиром на то да је вршњачко насиље на интернету у порасту, обавезно је присуство савета родитеља као и што већи број родитеља и наставника.

Предавања за ученике шестих разреда ће се одржати у школи 22.11.2018. од 13:10, за ученике петих разреда у школи 22.11.2018. од 13:55, а за родитеље 22.11.2018. од 18:00 у свечаној сали Отвореног универзитета у Суботици (други улаз лево).

Дејан Анђеловић