USPEŠAN VIKEND KIZUROVACA

Za naše učenike je i ovaj vikend bio uspešan, pošto je u subotu, 19. marta u kategoriji osmaka Relja Krkelić, učenik 8.c odeljenja osvojio drugo mesto, a Stefan Obrenović (8.b) zauzeo treće mesto na opštinskom takmičenju iz geografije, koje je održano u OŠ „Ivan Milutinović“. Isti su plasman osvojili i sedmaci, znači Ognjen Zuber (7.b) i njegov drug iz odeljenja, Vladan Nikoletić su bili drugi, odnosno treći. Ove učenike je pripremila nastavnica Dragana Milošević Planić. Učenica nastavnice Teodore Peter, Lara Horvat (7.d) je isto zauzela treće mesto, a Vladeta Jović (7.c) je dobio pohvalnicu.

U nedelju, 20. marta je OŠ „Sonja Marinković“ bila domaćin Opštinskog takmičenja iz istorije, gde je Jovana Ristić, učenica 6.a odeljenja osvojila prvo, a Jovana Roganović iz 6.c odeljenja treće mesto! Naše učenice je pripremao nastavnik istorije Jakov Rukavina.

Iskreno čestitamo svim našim učenicima i nastavnicima, i želimo im puno uspeha na daljim takmičenjima!

ÚJABB KIZUROS SIKEREK A HÉTVÉGÉN

Tanulóink ezen a hétvégén is bizonyították tudásukat, sokrétűségüket, ugyanis a szombaton, március 19-én, az Ivan Milutinović iskolában tartott községi földrajzversenyen a nyolcadikosok kategóriájában Relja Krkelić 8.c osztályos tanulónk második, Stefan Obrenović (8.b) pedig harmadik helyezést ért el. Ugyanilyen eredmények születtek a hetedikeseknél is, hiszen Ognjen Zuber (7.b) és osztálytársa, Vladan Nikoletić második, illetve harmadik lett. Ezeket a tanulókat Dragana Milošević Planić tanárnő készítette fel a versenyre. Ugyancsak harmadik helyen végzett Péter Teodóra tanárnő tanítványa, Horváth Lara (7.d). A megmérettetésen Vladeta Jović (7.c) is dicséretben részesült.

Másnap, vasárnap a Sonja Marinković iskola volt a házigazdája a községi történelemvesrsenynek, ahonnan tanulóink szintén remek eredményekkel tértek haza. A hatodikosok korcsoportjában Jovana Ristić (6.a), első helyen, Jovana Roganović (6.c) pedig harmadik helyen végzett. A lányok Jakov Rukavina történelemtanár tanítványai.

Minden tanulónknak és az őket felkészítő pedagógusoknak gratulálunk, és további sikereket kívánunk!