ЛИКОВНА НАГРАДА
ГИМНАЗИЈА СА ДОМОМ УЧЕНИКА ЗА ТАЛЕНТОВАНЕ УЧЕНИКЕ „БОЉАИ“ у Сенти расписала је ЛИКОВНИ КОНКУРС за ученике од 5. до 8. разреда основне школе на тему: ЛИКОВНА ДЕЛА ЧУВЕНИХ УМЕТНИКА - НА ДРУГАЧИЈИ НАЧИН. На конкурс је приспело 286 рада из више школа са територије Војводине. Шесточлани стручни жири је радове оцењивао у две категорије: узраст 5. и 6. разреда и узраст 7. и 8. разреда. У првој категорији III. награду је освојио Ботонд Барна (Barna Botond), ученик 6. Д одељења наше школе, Награђеном ученику и његовој наставници, Андреи Петраковић честитамо!
DÍJAZOTT KÉPZŐMŰVÉSZETI ALKOTÁS
A ZENTAI BOLYAI TEHETSÉGGONDOZÓ GIMNÁZIUM 2022 októberében hírdette meg ‘’ HíRES FESTŐK ALKOTÁSAI ÚJRAGONDOLVA’’ című KÉPZŐMŰVÉSZETI PÁLYÁZATÁT. A pályázatra több vajdasági iskolából 286 alkotás érkezett be. A pályázóknak két kategória volt adott: 5 - 6. osztályos korcsoport vagy 7 - 8. osztályos korcsoport. A beérkezett alkotásokat 6 tagú zsüri bírálta el, és értékelésük szerint iskolánk 6.d tagozatos tanulója, Barna Botond munkájával III. helyezést ért el. Botondnak, valamint tanárnőjének, Petraković Andreának gratulálunk!